Witamy na stronie internetowej Komitetu Terapii i Nauk o Leku!

Komitet Terapii i Nauk o Leku (KTiNoL) Wydziału Nauk Medycznych PAN jest organem doradczym i opiniotwórczym, reprezentującym krajowe środowisko naukowe medyczne i farmaceutyczne w obszarze terapii i nauk o leku. W szczególności zakres merytoryczny działalności Komitetu dotyczy farmakologii klinicznej i terapii, syntezy i analizy leków, biochemii i biotechnologii farmaceutycznej, technologii postaci leków i biofarmacji, farmakognozji, farmakogenetyki, farmakologii doświadczalnej oraz farmacji klinicznej.

Zadaniem Komitetu jest integrowanie naukowców reprezentujących powyższe dziedziny i dyscypliny oraz podejmowanie działań służących rozwojowi terapii i nauki o lekua także przedstawianie opinii i ekspertyz dotyczących tego obszaru wiedzy.

 

Przewodniczący Komitetu:

Prof. dr hab. Dagmara Mirowska-Guzel

Warszawski Uniwersytet Medyczny
Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej
ul. S. Banacha 1B, 02-097 Warszawa
tel./fax. +48 22 11 66 116
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sekretarz:

Prof. dr hab. Wanda Baer-Dubowska

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Katedra i Zakład Biochemii Farmaceutycznej
ul. Święcickiego 4, 60-781 Poznań
tel. +48 61 854 66 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.